|
 
Ürünlerimiz
Teklif Yönetimi
İş Takibi
Müşteri İlişkileri CRM
İnsan Kaynakları
Satın Alma
Doküman Yönetimi
 
Çözümlerimiz
Eset Antivirüs Çözümleri
Intranet Uygulamaları
 
İntranet Çözümleri

Kurumların bünyesindeki bilgileri ve bilgi işlem kapasitesini paylaşmak amacıyla oluşturulan Intranet, sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları (LAN) ve geniş alan ağlarını (WAN) birbirine bağlayan, çoğunlukla TCP/IP tabanlı bir ağdır. Basit bir anlatımla kurum içi İnternet de denilebilir. Intranet`ler, şirket(ler) içi tele-konferans uygulamalarında ve farklı birimlerdeki kişilerin bir araya gelebildiği iş gruplarının oluşturulmasında da kullanılmaktadır. Intranet`ler üzerinden HTTP, FTP vb gibi pek çok protokol uygulamaları çalıştıralabilmektedir.
Günümüzde, Intranet`ler içinde, web erişimi ile kaynakların kullanımı oldukça yaygındır. Bazı şirketlerdeki Intranet`lerden, "Firewall" sistemleri üzerinden (bazı emniyet tedbirleri ile), İnternet çıkışı da yapılmaktadır. Bu sayede, her iki yönde de ileti trafiği kontrol edilebilmekte ve güvenlik sağlanabilmektedir.

İş dünyasında zaman ve mekana hükmetmenin en son noktasını ise Extranet oluşturmaktadır. Intranet?in. teknik altyapısının ve mantığının kullanıldığı ve sadece tanımlanan, izin verilen kişilerin girebildiği bu sistemde iş hayatının bütün unsurları, müşteriler, bayiler, alıcı ve satıcılar aynı ortamda buluşmaktadır. Ve tanımlanan bilgilere ulaşarak katılımcı bir şekilde sistemi kullanabilmektedirler. İlk bakışta karmaşık gibi gelen bu sistem, şirketlerin faaliyet alanlarına ve isteklerine göre dizayn edilebilmektedir. Böylece firma sisteme kimi dahil edeceğini, neyi nasıl sunacağını ve bilgilere kimlerin ulaşabileceğini kendisi belirlemektedir.

Zaman ve mekan kısıtlamasını ortadan kaldıran ve iş verimliliğini artıran bu sistem, dünyada hızla yayılmaktadır.
Yeni ekonomideki gelişmeleri yakından takip eden Advancity, Intranet ve Extranet çözümleriyle de hizmet vermektedir. Web tabanlı olarak kurulan bu sistemler, isteğe bağlı olarak şirket içinde (Intranet) ya da her yerden ulaşılabilecek şekilde (Extranet) kurulmaktadır. Böylece şirket dışındayken bile, şirketinizle ilgili gelişmeleri anında takip etmeniz, müşterileriniz ya da bayilerinizle olan bağlantıları izlemeniz mümkün olabilmektedir. Özetle, Intranet ve Extranet uygulamalarıyla şirket yönetmek için ofisinizde olmanıza gerek kalmamaktadır.

Referanslarımızdan